Databáza?

Týmto projektom by sme radi zaznamenali počet ľudí na Slovensku venujúcich sa žonglovaniu, ich preferované žonglovátka, čas ktorý sa už žonglovaniu venujú a v neposlednom rade oblasť v ktorej môžu (ak chcú) svoje žonglérske umenie uplatniť.

POZOR! - ak si už zaregistrovaný, tak pre zobrazenie tvojho profilu v databáze je potrebné mať vyplnené meno, mesto, preferované žonglovátka a časť o žonglovaní. Tento článok Ti možno pomôže: Registrácia do databázy Žonglovanie.sk

Ak svoj účet ešte nemáš, alebo už je vytvorený » registruj sa / prihlás sa!Pavel Surový
Liptovský Mikuláš wikimaps


Žonglovátka
loptičky, kužele, kruhy, diabolo, UV, speed stack, slackline


Oblasť vystupovania


O žonglovaní
K žonglovaniu samotnému som sa dostal na dielnach klauniády na Festivale pantomímy a pohybových divadiel (PAN) v Liptovskom Mikuláši , okolo roku 1997. Tu som dostal základy troch loptičiek. Dlho som vedel len kaskádu, kedže som nemal internet a zohnať literatúru je na Slovensku prakticky nemožné, stačilo mi to. O rok na to som sa naučil reverznú kaskádu, tú som taktiež trénoval rok. Žonglovanie s viac ako tromi loptičkami bol podľa 14 ročného chlapca nadľudský výkon. Odstupom času som spoznával ľudí, ktorí prekonávali moje hranice žonglérskeho chápania so 4, alebo 5 loptičkami. Doba pokročila natoľko, že v súčastnosti pôsobím na spomínanom festivale ako lektor žonglérskej dielne, ale osobne som najviac zameraný na "hádzacie" žonglovanie (toss juggling).

"Poriadnemu" žonglovaniu som sa začal venovať približne od leta 2006, kedy som sa dopracoval ku štyrom loptičkám, za krátku dobu "až" piatim. Absolvoval som niekoľko (zatiaľ len Slovenských) workshopov, kde som stretával skvelých ľudí a na každý workshop sa teším najmä na nich. Uprednostňujem technické (alebo športové) žonglovanie pred artistickým, alebo kreatívnym aj keď mám veľmi rád aj "účinkujúce" žonglovanie (performance juggling), kde rád spolupracujem s publikom.
kontakty | rss | cms | © 7/2009 zonglovanie.sk