AKO BOLO: Jugglair 0. ročník

AKO BOLO: Jugglair 0. ročník

V zahmlené skoré sobotné ráno sme sa vybrali na dlhú cestu do Bratislavy, naším cieľom bol Jugglair konajúci sa 13. 9. 2014.

Očakávania boli veľké, žongléri, chodúliari, akrobatisti, bubny a nie len to, veľkým lákadlom bol určite aj CirkusKus a Etnobubnová škola Rytmika. Jugglair sa teda uskutočnil v Bratislave a to v rámci príjemného podujatia Dobrý trh.

jugglair 2014 

Musím sa priznať, že sme mali nemalé obavy, že cestujeme zbytočne - počasie je zradné a predpoveď hovorila celkom jasne v prospech dažďa. Obavy však boli zbytočné, hoci občas jemne pokvapkalo skôr to dotvorilo celkovú príjemnú atmosféru akcie. Hneď s príchodu nás uprostred ulice „vítal“ neprehliadnuteľný chodúliar Mišo, jednokolkový žonglér Maťo, žongléri kuželkoví a tiež loptičkoví boli sprevádzaní rytmom bubnov.

 jugglair 2014 a mato herian

Počas dňa sa v záhrade na Panenskej konali predstavenia, súťaže a hlavne workshopy všetkého druhu. Príjemné bolo zahliadnuť rôzne vekové kategórie ako sa bavia, učia a skúšajú žonglovať, chodiť na chodúloch či skúšať akrobatické kúsky. Podľa spoluorganizátora Michala Havrilu bola návštevnosť cez 1000 ľudí, čo je priam úžasné číslo na to, že akcia sa konala po prvý krát a zároveň nebola výrazne propagovaná. Jugglair bude určite opäť súčasťou Dobrého trhu a tak sa máme na čo tešiť.

 jugglair 2014

A vy - ak ste nultý ročník premeškali, odporúčame ten prvý navštíviť. Skvelá priateľská, komunitná atmosféra a kopa šikovných ľudí, ktorí vám zoberú dych svojimi žonglérskymi či akrobatickými schopnosťami a v neposlednom rade aj afterparty v KC Dunaj určite stojí za to. 

 

jugglair 2014

Kategória: ako_bolo » Komentárov (0) » Suro » Štvrtok, 18. September 2014 07:37
AKO BOLO: Jugglair 0. ročník (komentáre)
meno
e-mail
homepage
napíš číslom: osem  


kontakty | rss | cms | © 7/2009 zonglovanie.sk