AKO BOLO: SULOŽ 2014 - Liptovský Trnovec

AKO BOLO: SULOŽ 2014 - Liptovský Trnovec

SULOŽ – Slovenská Umelecká Letná Oslava Žonglovania sa v tomto roku konala v Liptovskom Trnovci v areáli Maracampingu a to v krásnych letných dňoch 7 až 10. augusta 2014. Mižu tento rok organizátorstvo prenechal na Filipa Hajduka a poďme si povedať ako nám bolo.

My sme sa na SULOŽ teleportovali v sobotu ráno. Veľmi rýchlo sme zmapovali stav žonglujúcich a nežonglujúcich ešte spiacich žonglérov. Kým sme kde tu prehodili slovo, veľká časť osadenstva sa vybrala okúpať (či otužovať?) do Liptovskej Mary. My sme plavky nemali, aspoň sme sa mali na čo vyhovárať, no namočili sme si aspoň nôžky a popri tom sme zistili niekoľko zaujímavých vecí: 

  • žonglérov neprehliadnete viď. napr. Rendolf plávajúci s balančnou guľou na hlave,
  • žongléri komunikujú spoločne hádzaním loptičky
  • žongléri sú ľudia uvoľnení, otvorení a blázniví (toto sme vedeli, len sme si to pripomenuli).

david a rendolf

 

Kúpajúcu časť osadenstva sme zanechali pri vode a vrátili sme sa k stanom, kde to už začalo žiť. Vo vzduchu lietali kuželky, poiky sa krútili a v tieni raňajkoval David. My sme sa chopili loptičiek a so sebou sme chopili aj Monču s cieľom passingu v trojici. Poviem vám, krásne nám to išlo, no striedanie musíme ešte potrénovať. Pomaly sa k žonglujúcim pridávali aj vodní žongléri, z ktorých sa na istú dobu opäť stali suchozemskí umelci. Martin hádzal päťku, Andrej sa hojdal na slacku, francúzsky kolega Guillaume chytal kuželky, David skúšal dve balančné gule, keď Baška domasírovala Vojtis vzala si poi a obďaleč Rendolf cvičil Tai Chi.

nicole a baska s POI, monika a martin

 

Pred obedom dorazili domáci slacklineri Mišo a Mišo, svoj slack natiahli v príjemnom tieni a mohlo sa slackovať. A aj sa slackovalo, skákalo, žonglovalo a zabávalo. Ľudia prichádzali a odchádzali, krásnym momentom bolo aj žonglérske trio - Rendolf, Pali a Guillaume passujúci s kuželkami a aby nebola nuda Rendolf mal na hlave svoju guľu, Guillaume stál na slacku a Pali si pri tom poskakoval.

 

zonglovanie pri slackline

slackline trickline suloz 2014

Žonglovanie na slacku predviedol aj Maťo a Andrej a aby Guillaume nebol pozadu tak okrem žonglovania si stojac na slacku vyzliekol a obliekol nohavice. No vravím, žongléri sú ľudia blázniví a uvoľnení. Pýtate sa, kde bol Filip? Na lodi predsa! Pirát jeden. Poobede prišla Helenka a čarovala s hula-hoopom. Cvičila sa akrobacia a bolo veselo, nie len pri tvorbe novej vlajky.

 

tvorba vlajky suloz 2014

Svetelná šou, ohňová šou, akrobalančné vystúpenie –  úžasný program, ktorý pre návštevníkov Maracampingu vytvorili títo skvelí a talentovaní žongloľudia. Divákov programom sprevádzal pirát Filip, ktorý vymyslel nový spôsob hasenia horiacej kuželky- a to priamo v rozkroku. Dúfame, že všetko prežil v úplnom zdraví.

akteri fireshow suloz 2014

 

Hoci sme sa SULOŽe zúčastnili len v sobotu, musíme povedať, že to bol krásne strávený augustový deň a už sa tešíme na SULOŽ 2015. Žeby opäť v Trnovci?

Kategória: ako_bolo » Komentárov (0) » Suro » Piatok, 12. September 2014 18:18
AKO BOLO: SULOŽ 2014 - Liptovský Trnovec (komentáre)
meno
e-mail
homepage
napíš číslom: sedem  


kontakty | rss | cms | © 7/2009 zonglovanie.sk