Modelujeme z modelovacích balónikov

Modelujeme z modelovacích balónikov

Uznávam, nie je to zrovna žonglovanie, ale od žonglovania k pódiovému performingu to nemá ďaleko a žongléri/ky sú takí ľudia, čo robia kopec iných vecí a keď je už raz človek v takej oblasti určite sa všetko môže hodiť, alebo všeličo iné môže zaujať.

Pokial má človek peniaze nie je problém zohnať čokoľvek. Ja keď som raz doma povedal, že si chcem objednať modelovacie balóny, tak na druhý deň prišla sestra a našla v Ľudovke (typ obchodu všetko za 1,- €) 30ks takých balónikov. Na začiatok to bola zábava, no samozrejme neboli tak kvalitné ako poriadne modelovacie balóniky. Balenie 100ks je možné zohnať za 10,- €, ale kľudne i za menej. Asi najdostupnejšie sú z bratislavského obchodu magicshop.sk značku Qualatex. Ďalšou možnosťou je objednať si balóniky z globos.cz, tie obsahujú menej latexu ako vyššie spomínané Qualatexy, trošku viac praskajú, ale sú za polovičnú cenu. Druhé spomínané idú aj jednoduchšie nafúkať bez pumpy. Oh, samozrejme pumpa. Určite sa odporúča, lebo nafúkať ich ústami je sice možné, ale pomerne dlho trvá naučiť sa to. Keď už človek len tak pre seba spraví 5 balónikov za deň, tak to ide, ale ak ich máte spraviť 200 na akcii, tak to chce ozaj cvik. Osobne ich fúkam ústami, zvykol som si a podľa môjho názoru sa s nimi lepšie manipuluje (sú rovnomernejšie nafúknuté - ale je to skutočne o tom načo si človek zvykne).

Ak už teda máte balóniky, tak potom ďalší postup je veľmi jednoduchý. Stačí sadnúť za internet a blúdiť po najrôznejších manuáloch na najrôznejších stránkach, alebo jednoducho youtube.com. Množstvo objektov, variácií a čo ja viem čoho všetkého, ak človek vie trošku anglicky a vie čo chce, naučí sa množstvo vecí.

 

Spočiatku sa všetci boja, že im balón praskne, to je normálne. Občas sa to samozrejme stane, no časom človek dostane tú dôveru v balón a má ten odhad, že koľko asi balón vydrží. Praxou sa človek zdokonaluje, aby ktosi identifikoval prvé zvieratká, tak musí mať istú predstavivosť, ale postupne dostávajú objekty proporocie a tak aj istú dávku podoby.

 

Malým deťom veľa netreba, aj keď sa často stáva, že prídu s nereálnym nápadom (napríklad Pikatchu), tak treba ísť naň jednoducho.

  • “Ako taký Pikatchu vyzerá?”
  • “Má hlavu...., potom nejaké ruky...., nohy.... aaaaaa chvost”
  • “Výborne, tak tu je”

Ako som spomenul, chce to istú fantáziu, ale postupne ako človek robí viac a viac, tak sa naučí balóniky viac ohýbať, formovať aj nie úplne zvyčajné tvary a tak. Príjemnú zábavu a určite dajte vedieť o svojich prvých výtvoroch!

Kategória: vselico » Komentárov (0) » Suro » Piatok, 05. Október 2012 16:41
Modelujeme z modelovacích balónikov (komentáre)
meno
e-mail
homepage
napíš číslom: deväť  


kontakty | rss | cms | © 7/2009 zonglovanie.sk