AKO BOLO: SULOŽ 2010

AKO BOLO: SULOŽ 2010

V dňoch 13. - 15. augusta 2010 sa konala prvá Slovenská Umelecká Letná Oslava Žonglovania v rekreačnej lokalite Drienok, neďaleko Mošoviec (okres Martin). Krátke zhrnutie toho, čo sa udialo prebraté od najpovolanejšej osoby, organizátora Mižu a jeho stránky juggle.sk

Prvý krát som trafil správny autobus na žilinskej autobusovej stanici. Dokonca som trafil aj autobus, na ktorý som mal prestúpiť. Bašku a Katku na predných sedadlách zjavne upokojilo keď som si kúpil lístok a vedeli, kde majú vystúpiť. Napokon najmä vďaka ich výrečnosti k šoférovi som aj ja správne vystúpil v Mošovciach.

Cestou sme sa stretli ešte s Maťom, našli kemp a dokonca úspešne postavili stany (s nejakými korekciami, o ktorých sa nehovorí). Vyvesili sme symbolickú vlajku a očakávali nával žonglérov. hlavny tabor Konal sa síce len menší, ale zato príjemný návalík. Postupne došli Števo s priateľkou, Maťo, Dávid, Lenka, Mirka, Ivan, Tomáš, Tibor a napokon Vojtys s Majkym. Každý si doniesol to svoje a hádzal, prípadne točil, prípadne prípadne kendamoval všetko čo príšlo pod ruku. Večer si plameniaci rozpálili ohne a točili po celom kempe. Keď všetko ustalo, sadli sme si do rodinného kruhu a nedá mi nespomenúť Baškinu otázku pri pohľade na Dávida s kontaktnou guľou na hlave: "A to pomáha?" Pod pracne urobenou celtou sme zazreli prvé blesky, neskôr začuli prvé kvapky a čo nevidieť sme sa rozutekali do stanov za neľútostnej búrky. naozaj to pomaha Ďalšie ráno ma zobudila Vojtys s tým, že som posledný v stane. Očakával som teda 2 hodiny poobede, ale čuduj sa svete bolo pol desiatej ráno! S Dávidom sme sa vydali uloviť kávu a prešli sme sa rozvíjajúcou sa dedinkou. To, na čo celú noc pršalo, bolo pred obedom už vysušené pod ostrým slnkom. Príjemne sme si zažonglovali, Števo urobil workshop o siteswapoch (za čo mu veľmi pekne ďakujem), Dávid učil balans na hlave a iné kontaktné vychytávky. Na chvíľu nás prišli pozrieť Janka a Stano. Po večernej fireshow (a musím sa priznať - prvý krát som točil poi a dokonca svietiace) sme ešte trochu pobavili diskotéke a alkoholu sa oddávajúcich domácich. Špeciálne oceňujem človeka, ktorý vzdal dokonca i žonglovanie s 2 loptičkami. Z nášho rodinného kruhu sme postupne opadávali spať a tentokrát sme to stihli pred búrkou. hlavny tabor Posledné ráno ma nezobudila Vojtys ale búrka, tak som si povedal, že budem spať kým neprestane, neprestalo, tak som si to povedal ešte raz, no aj tak neprestalo. Pobalili sme sa v daždi a pred obedom sme sa premočení postupne vypratali z kempu. Ešte sa chcem poďakovať Majkymu a jeho mame, že ma za soundtracku z Pulp Fiction dopravili až do Žiliny. fireshow Teším sa na budúci ročník a verím, že nás bude viac, no som si istý, že tí, čo boli, prídu znova, pretože majú nových priateľov nielen na facebooku.

Video embed kliknutím budeš presmerovaný na originálnu stránku

Odkazy k článku

juggle.sk
poi.sk
Kategória: ako_bolo » Komentárov (0) » Suro » Štvrtok, 19. August 2010 08:33
AKO BOLO: SULOŽ 2010 (komentáre)
meno
e-mail
homepage
napíš číslom: šesť  


kontakty | rss | cms | © 7/2009 zonglovanie.sk