Festival PAN 2014

Festival PAN 2014

Už po 21. krát nezostane Liptovský Mikuláš svojmu menu, ako hlavné mesto slovenskej pantomímy - nič dlžný. Tradične, posledný novembrový víkend sa uskutočnia pantomimické vianoce a budú sa rozdávať srdcia na dlani.

Celým názvom Celoslovenská prehliadka pantomímy a pohybových divadiel sa uskutoční medzi 26. - 29. 11. 2014. Priestory sa nemenia, všetko sa bude konať pod záštitou Domu kultúry v Liptovskom Mikuláši (ale i iných inštitúcií), ktorý nás zastrešuje už dlhé roky a poskytuje priestory, zázemie a teplo, aby sme sa mohli naplno oddať tomu, čo nás spája a čomu sa venujeme.

Program a dielne sú veľkolepé, bohaté a honosné, veď len čítajte.

Zoznam dielní, prihlášku a všetky potrebné informácie nájdeš na http://festivalpan.sk (všimni si najmä dielnu žonglovania ;) )

PAN pre žonglérov je skvelou možnosťou sa stretnúť, mať k dispozícii telocvičňu, lektorov a množstvo iných zapálených žonglérov okolo seba. Vďaka telocvični je možné mať prakticky neobmedzený počet žonglérov, žonglériek a žonglérčat. Budeme veľmi radi, ak nás bude čo najviac, zahráme sa, zažonglujeme, zafestivalujeme a pozabávame. Preto istotne neváhajte a prihláste sa na PAN, veď je to skvelá udalosť nielen pre mímov, ale aj žonglérov.

Ako to na takom PANe vyzerá?

V stredu doobedu je prezentácia účastníkov, následne otvorenie a dielne do 17oo. Pokračuje sa programom až do večerných hodín a večierka je podľa vlastného uváženia, aby ste boli vo štvrtok čerství a svieži na 9oo, kedy začíname. Opäť do 17oo, opäť večerný program a opäť bez večierky. V piatok sa žongluje v telocvični len doobedu, na obed požonglujeme v meste a pozveme mikulášťanov na PAN. Potom zostaneme v dome kultúry a žonglujeme podľa chuti, kým sa nezačne program. Ak bude niekto vládať, tak v sobotu doobedu v kulturáku sa ešte nejakí žongléri nájdu, tak je možné si tiež požonglovať. Večer bude ukončený galaprogramom, vyhlásením výsledkov, chlebom s masťou a cibuľou. V neďeľu pekne vstanete, pobalíte sa a vyrazíte smer domov. No, a čo táto "sranda" stojí? Registračných 20,- Eur slovenských pokrýva dielne, lektorov, ubytovanie, vstup na celkový program (večerné predstavenia sú pre neúčastníkov spoplatnené). Pravdaže náklady spojené s cestovaním, plnením bruška jedlom a pitím sú už vo vašej vlastnej réžii.

Stále váhaš?

Čo by na to povedal taký Mižu? Prišiel raz na PAN a už je z neho stálica. Nuž a toto sa deje s mnohými ďalšími, dnes ešte nie tak veľmi známymi žonglérmi. Mižuho nespomínam náhodou, práve on spravil niekoľko pekných videí zachytávajúcich tú pravú atmosféru. Ale pozor, po ich zhliadnutí na PAN budete musieť prísť a pozor, "PAN je prudko návykový!".

Odkazy k článku

youtu.be/Uvf1uU5kets - PAN 2009
youtu.be/RRgmaRi26jE - PAN 2010
Komentárov (0) » Suro » Sobota, 04. Október 2014 19:13
Festival PAN 2014 (komentáre)
meno
e-mail
homepage
napíš číslom: dva  
kontakty | rss | cms | © 7/2009 zonglovanie.sk